Logo SPZPOZ

Bezpłatne badania Pracowników zakładów pracy pod kątem wykrycia wirusa HCV

Uprzejmie informujemy, że Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli (dalej SPZPOZ) jest jednostką realizującą program BEZPŁATNYCH BADAŃ PRACOWNIKÓW ZAKŁADÓW PRACY POD KĄTEM WYKRYCIA WIRUSA HCV.

Program „Test na HCV – pierwszy krok do zdrowia” jest ogólnopolskim programem badań przesiewowych i ma na celu podniesienie wiedzy w zakresie HCV i Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C (WZW) oraz zwiększenie wykrywalności wirusa wśród społeczeństwa a w dłuższej perspektywie, zmniejszenie jego występowania. Program badań przesiewowych trwa już od 2 lat i pozwolił przebadać ponad 100 000 Polaków. Powstał przy współpracy z środowiskiem pacjenckim i pod patronatem Polskiej Grupy Ekspertów HCV., Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Badania , tj. testy realizowane są w przychodniach należących do SPZPOZ, czyli:

  1. Przychodnia ul. Szadkowska 2 w Zduńskiej Woli w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:30
  2. Przychodnia ul. Srebrna 11 w Zduńskiej Woli w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:30
  3. Ośrodek Zdrowia w Annopolu Starym, Annopole Stare 5 w godzinach pracy Ośrodka Zdrowia

Badania przeprowadzone będą w okresie wrzesień – październik 2018 r.

Badanie polega na przeprowadzeniu testu na obecność przeciwciał HCV. Test trwa ok. 5 min i polega na zbadaniu krwi poprzez test jednorazowy. Testowanie na obecność przeciwciał anty- HCV nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Badanie zaleca się u wszystkich osób, które miały kiedykolwiek przeprowadzane zabiegi medyczne lub niemedyczne z przerwaniem ciągłości tkanek (np. iniekcje, zabiegi diagnostyczne i operacyjne, tatuaże, wizyty u kosmetyczki).

Badania mają charakter anonimowy.

SPZPOZ nie pozyskuje żadnych danych osobowych pacjentów, jedynie zbiera informację w jakim zakładzie pracy pacjent pracuje. W razie pozytywnego wyniku pacjent otrzymuje zaświadczenie o wykonanym teście wraz z informacją o konieczności skontaktowania się z Kliniką Chorób Zakaźnych w Łodzi. Serdecznie zachęcamy do wykonania badań.

Ani Firma ani pracownik nie ponosi żadnych kosztów.

Inne artykuły

LABORATORIUM – POBIERZ SWOJE WYNIKI

Nowa usługa w Laboratorium Analitycznym. Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej wychodząc naprzeciw pacjentom uruchomił nową usługę, dzięki której pacjent nie musi wracać do Laboratorium

GABINET REHABILITACJI – WYNAJEM

Dyrektor SPZPOZ zaprasza do składania ofert na najem lokalu użytkowego z wyposażeniem – GABINET REHABILITACJI położony w Zduńskiej Woli przy ul. Srebrnej 11.

Skip to content