Logo SPZPOZ

BEZPŁATNE BADANIA USG PIERSI – ZAPRASZAMY

Uprzejmie informujemy, że z dniem 7.02.2020 r. Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej rozpocznie zapisy na bezpłatne badania USG piersi na rok 2020.

Na badania zapraszamy mieszkanki Miasta Zduńska Wola oraz Gminy Zduńska Wola.

Prezydent Miasta Zduńska Wola po rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadania publicznego  z zakresu ochrony zdrowia, tj. na wykonanie badań USG przeznaczył kwotę 120 000,00 zł (2700 badań), natomiast Wójt Gminy Zduńska Wola kwotę 25 000,00 zł (550 badań).

Realizatorem zadania został wybrany Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli ul. Szadkowska 2.

Rejestracja pacjentów odbywać się będzie na bieżąco na miejscu w przychodni lub pod dodatkowym numerem przeznaczonym wyłącznie do rejestracji badania USG piersi tel. 43 824 88 88.

Badania USG odbywać się będą:  w poniedziałki w godzinach 9.30 – 11.30  w środy w godzinach 16.00 – 20.00

Przychodnia ul. Szadkowska 2 – gabinet USG, pokój nr 13

Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli od 2000 roku realizuje badania USG piersi zarówno dla mieszkanek Miasta Zduńska Wola jak i Gminy  Zduńska Wola.

Na przestrzeni 20 lat wykonano ponad 58 000 badań, w tym wykryto ponad 19 000 patologii, tj. zmian w piersiach kobiet.

Korzyści z USG piersi:

  • Badanie USG jest nieinwazyjne i przeważnie bezbolesne.
  • W USG uwidacznia się tkanki miękkie (czyli takie, z jakich składają się piersi: tkankę gruczołową i tłuszczową) lepiej niż w badaniu rentgenowskim (mammografii).
  • USG piersi może być powtarzane dowolną liczbę razy, bez konieczności zachowywania odstępów pomiędzy kolejnymi badaniami.
  • Pozwala wykryć zmiany u kobiet z piersiami zbudowanymi głównie z tkanki gruczołowej (kobiety do 35. roku życia).
  • Pozwala ustalić charakter zmian w piersiach.
  • Dzięki USG lekarz może ustalić, czy dolegliwości ze strony piersi wynikają z procesów fizjologicznych (np. bolesność piersi przed zbliżającą się miesiączką, guzek będący w rzeczywistości tkanką tłuszczową budującą gruczoł) lub łagodnych torbieli.

Ryzyko: Nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych związanych z wykonywaniem USG piersi.

Lekarze po zbadaniu pacjentki i stwierdzeniu patologii będą informowali o kolejnych krokach jakie powinna pacjentka podjąć w dalszej diagnozie.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z badań.

USG piersi 2020

 

Inne artykuły

LABORATORIUM – POBIERZ SWOJE WYNIKI

Nowa usługa w Laboratorium Analitycznym. Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej wychodząc naprzeciw pacjentom uruchomił nową usługę, dzięki której pacjent nie musi wracać do Laboratorium

GABINET REHABILITACJI – WYNAJEM

Dyrektor SPZPOZ zaprasza do składania ofert na najem lokalu użytkowego z wyposażeniem – GABINET REHABILITACJI położony w Zduńskiej Woli przy ul. Srebrnej 11.

Skip to content