Szukaj
Logo SPZPOZ

BEZPŁATNE BADANIA USG PIERSI

NIE RYZYKUJ. PRZYJDŹ I ZBADAJ SIĘ!

Uprzejmie informujemy, że z dniem 28.02.2024 r. Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej rozpoczyna zapisy na bezpłatne badania USG piersi. Na badania zapraszamy mieszkanki Miasta Zduńska Wola oraz Gminy Zduńska Wola.

Prezydent Miasta Zduńska Wola po rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadania publicznego
z zakresu ochrony zdrowia przeznaczył kwotę 200 000,00 zł na wykonanie badań USG, natomiast Wójt Gminy Zduńska Wola kwotę 35 000,00 zł.

Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli od 2000 roku realizuje badania USG piersi zarówno dla mieszkanek Miasta Zduńska Wola jak i Gminy Zduńska Wola.

Na przestrzeni 25 lat wykonaliśmy blisko 66 000 badań, w tym wykryto ponad 21 000 patologii, tj. zmian w piersiach kobiet.

Korzyści z USG piersi:

  • Badanie USG jest nieinwazyjne i przeważnie bezbolesne.
  • W USG uwidacznia się tkanki miękkie (czyli takie, z jakich składają się piersi: tkankę gruczołową i tłuszczową) lepiej niż w badaniu rentgenowskim (mammografii).
  • USG piersi może być powtarzane dowolną liczbę razy, bez konieczności zachowywania odstępów pomiędzy kolejnymi badaniami.
  • Pozwala wykryć zmiany u kobiet z piersiami zbudowanymi głównie z tkanki gruczołowej (kobiety do 35. roku życia).
  • Pozwala ustalić charakter zmian w piersiach.
  • Dzięki USG lekarz może ustalić, czy dolegliwości ze strony piersi wynikają
    z procesów fizjologicznych (np. bolesność piersi przed zbliżającą się miesiączką, guzek będący w rzeczywistości tkanką tłuszczową budującą gruczoł) lub łagodnych torbieli.

Ryzyko: Nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych związanych z wykonywaniem USG piersi.

Lekarze po zbadaniu pacjentki i stwierdzeniu patologii informują o kolejnych krokach jakie powinna pacjentka podjąć w dalszej diagnozie.

Rejestracja pacjentów odbywać się będzie na bieżąco przez cały rok, dlatego prosimy o cierpliwość – rejestracja uzależniona jest od podanych przez lekarzy terminów przyjęć. Zarejestrować można się  na miejscu w przychodni lub pod dodatkowym numerem przeznaczonym wyłącznie do rejestracji badania USG piersi tel. 43 824 88 88.

Serdecznie zapraszamy

 

Inne artykuły

WAŻNA INFORMACJA – USG PIERSI

ZAPISY NA USG PIERSI Zapisy na miesiące, tj. czerwiec, lipiec, sierpień 2024 r.  numer telefonu : 43 824 88 88 lub osobiście w Przychodni ul.

PROFILAKTYKA RAKA PROSTATY

Zapraszamy mężczyzn w wieku pow. 40 lat, mieszkańców Zduńskiej Woli do skorzystania z badań: – badanie PSA – badanie USG gruczołu krokowego Termin: od 1

Skip to content