Szukaj
Logo SPZPOZ

Profilaktyka raka piersi – USG bezpłatnie

Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej uprzejme informuje, że rozpoczyna bezpłatne badania USG piersi w 2021 r.

Na badania zapraszamy mieszkanki Miasta Zduńska Wola oraz Gminy Zduńska Wola.

Rejestracja pacjentów odbywa się na bieżąco na miejscu w przychodni lub pod dodatkowym numerem przeznaczonym wyłącznie do rejestracji badania USG piersi – tel. 43 824 88 88 i w sekretariacie tel. 43 824 92 24

Badania USG odbywają się w Przychodni ul. Szadkowska 2 – gabinet USG, pokój nr 13

Na przestrzeni 22 lat wykonaliśmy ponad 60 000 badań, w tym lekarze wykryli ponad 20 000 patologii, tj. zmian w piersiach kobiet.

Korzyści z USG piersi:
• Badanie USG jest nieinwazyjne i przeważnie bezbolesne.
• W USG uwidacznia się tkanki miękkie (czyli takie, z jakich składają się piersi: tkankę gruczołową i tłuszczową) lepiej niż w badaniu rentgenowskim (mammografii).
• USG piersi może być powtarzane dowolną liczbę razy, bez konieczności zachowywania odstępów pomiędzy kolejnymi badaniami.
• Pozwala wykryć zmiany u kobiet z piersiami zbudowanymi głównie z tkanki gruczołowej (kobiety do 35. roku życia).
• Pozwala ustalić charakter zmian w piersiach.
• Dzięki USG lekarz może ustalić, czy dolegliwości ze strony piersi wynikają z procesów fizjologicznych (np. bolesność piersi przed zbliżającą się miesiączką, guzek będący w rzeczywistości tkanką tłuszczową budującą gruczoł) lub łagodnych torbieli.

Ryzyko: nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych związanych z wykonywaniem USG piersi. Lekarze po zbadaniu pacjentki i stwierdzeniu patologii informują o kolejnych krokach jakie powinna pacjentka podjąć w dalszej diagnozie.

Lekarze po zbadaniu pacjentki i stwierdzeniu patologii informują o kolejnych krokach jakie powinna pacjentka podjąć w dalszej diagnozie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z BADAŃ.
NIE RYZYKUJ. PRZYJDŹ I ZBADAJ SIĘ!

USG_plakat

Inne artykuły

WAŻNA INFORMACJA – USG PIERSI

ZAPISY NA USG PIERSI Zapisy na miesiące, tj. czerwiec, lipiec, sierpień 2024 r.  numer telefonu : 43 824 88 88 lub osobiście w Przychodni ul.

PROFILAKTYKA RAKA PROSTATY

Zapraszamy mężczyzn w wieku pow. 40 lat, mieszkańców Zduńskiej Woli do skorzystania z badań: – badanie PSA – badanie USG gruczołu krokowego Termin: od 1

BEZPŁATNE BADANIA USG PIERSI

NIE RYZYKUJ. PRZYJDŹ I ZBADAJ SIĘ! Uprzejmie informujemy, że z dniem 28.02.2024 r. Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej rozpoczyna zapisy na bezpłatne badania USG

Skip to content